Race Results for Koloa Canoe Club View:
Event 1: Girls 10TimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club2.:23.1712
(Alena Abell, Janey Adkisson, Kassy Ell, Sonya Ell, DD O'Rourke, Rachel Pierce)
2Koloa Canoe Club2.:31.9310
3Niumalu Surf & Outrigger Canoe2.:29.429
UnOKilohana Canoe Club2.:24.540
Event 2: Boys 10TimePoints
1Koloa Canoe Club2.:27.3012
(Maika'i Cummings, Elijah Enoka, Tobin GaNun, Jai Pacilio, Nathan Roberts, Bradford Thain)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club2.:45.0310
3Kilohana Canoe Club2.:48.699
UnOHui Mana O Puuwai Canoe Club3.:21.060
Event 3: Mixed Boys and Girls 10TimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club2.:43.7112
(Isaac Kirkpatrick, Kaikili La'a-Moranz-Asuncion, Grace McDonald, Mahie Panui, Cecila Pierce, Maddox Pimentel)
2Kilohana Canoe Club2.:54.1010
3Koloa Canoe Club2.:55.799
4Hokualele Canoe Club3.:03.308
UnONiumalu Surf & Outrigger Canoe3.:13.580
Event 4: Girls 12TimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe2.:14.9912
(Gabrielle Bautista-Barroga, Kimana Lee Cabinatan, Cloe Itamura, Kodie Kaina, Jeyslen Orial, Amber Pia)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club2.:18.8910
3Kilohana Canoe Club2.:21.889
4Koloa Canoe Club2.:42.538
Event 5: Boys 12TimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club2.:00.5712
(Ezias Aki, Kai Haroldsen, Justin Harrington, Benjamin Hartshorn, Louis Menard, Caleb Pierce)
2Kilohana Canoe Club2.:06.2310
3Koloa Canoe Club2.:53.789
Event 6: Mixed Boys and Girls 12TimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe2.:05.5512
(Kaikona Brun Hoskins, Kodie Kaina, Connor Kitamura, Lukas Mundon Burgonio, Jeyslen Orial, Amber Pia)
2Kilohana Canoe Club2.:15.5310
3Hui Mana O Puuwai Canoe Club2.:16.359
4Hokualele Canoe Club2.:34.208
5Koloa Canoe Club2.:43.757
UnOHui Mana O Puuwai Canoe Club2.:43.610
Event 7: Girls 13TimePoints
1Koloa Canoe Club1.:55.4212
(Viviana Costello, Sadie Ann Gonsalves, Chyanne Kaaihue, Lilly Latu, Dekoda Lazaro, Maka PARONGAO)
2Niumalu Surf & Outrigger Canoe2.:01.1410
3Hui Mana O Puuwai Canoe Club2.:07.609
4Kilohana Canoe Club2.:27.068
Event 8: Boys 13TimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club1.:49.0712
(Kalalea Abell, Hoku Brede, Nalu Brede, Samuel Cotter, Mateo Ell, Masias Merseburgh)
2Koloa Canoe Club1.:50.4410
Event 9: Girls 14TimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club1.:57.8412
(Amber Cotter, Jaden DeSouza, Kawai Hepa, ONA Kamai, Kiele Pierce, Eliana Pimentel)
2Niumalu Surf & Outrigger Canoe2.:01.8110
3Koloa Canoe Club2.:04.169
4Kilohana Canoe Club2.:12.558
Event 10: Boys 14TimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe1.:43.9512
(Kaeden Bandsma, Kamaka Gomes, Connor Kitamura, Mason Martinez, Isaac Nishimoto, Brayden Robia)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club1.:54.3010
3Kilohana Canoe Club1.:56.289
4Koloa Canoe Club1.:58.108
UnOHui Mana O Puuwai Canoe Club0
Event 11: Girls 15TimePoints
1Hanalei Canoe Club3.:58.1512
(Ella Beck, Sarah Burrell, Sydney Doi, Momi Rosa, Emma Simmons, Lei Malama Sitani)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club4.:11.2710
3Kilohana Canoe Club4.:24.189
4Koloa Canoe Club4.:39.138
Event 12: Boys 15TimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe3.:30.4412
(Kamaka Gomes, Anu Gutierrez-Kelley, Mason Martinez, Dennis Morales, Jr., Isaac Nishimoto, Brayden Robia)
2Koloa Canoe Club3.:50.9210
3Kilohana Canoe Club3.:51.719
Event 13: Girls 16TimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe4.:03.9812
(Tashiahlichier Cabresa-Dotimas, Kimi Chong, Mekayla Finch, Haylee Garcia-Raquel, Eleiah Gouveia-McCarthy, Koleka Leong-Chow)
2Kilohana Canoe Club4.:12.1010
3Koloa Canoe Club4.:16.719
4Hanalei Canoe Club4.:17.648
Event 14: Boys 16TimePoints
1Kilohana Canoe Club3.:38.1312
(Kalae Chandler-Holt, Keanuwaiola Fernandez, KURAMATSU KAHOKULOA, Kauwila Kaneapua, KAWENA KANEAPUA, LEVI NAKAAHIKI)
2Niumalu Surf & Outrigger Canoe3.:43.3810
3Koloa Canoe Club3.:49.379
Event 15: Girls 18TimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe4.:02.5012
(Laule`a Asano, Tashiahlichier Cabresa-Dotimas, Kimi Chong, Haylee Garcia-Raquel, Eleiah Gouveia-McCarthy, Koleka Leong-Chow)
2Hanalei Canoe Club4.:14.2410
3Koloa Canoe Club4.:18.509
Event 16: Boys 18TimePoints
0Koloa Canoe Club8.:11.390
(Luke de la Pena, Jai GaNun, Kai Goo, PUNA OLORES, Braden Sanpei, Cole Taba)
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe7.:43.9512
Event 17: Women Novice BTimePoints
Event 18: Novice B MIxTimePoints
UnOKoloa Canoe Club1.:50.780
UnOHui Mana O Puuwai Canoe Club1.:44.010
Event 19: Men Novice BTimePoints
Event 20: Women Novice "A"TimePoints
1Kukui'ula Outrigger Canoe Club4.:15.3212
(Brittany Biggs, Liz Carbine, Sharlene Curry, Sharon Ehlers, Theresa Geelhoed, Tami Rollins)
Event 21: Men Novice "A"TimePoints
1Kaiola Canoe Club8.:16.0512
(Jeffrey Estep, Edwin Santa Maria, David Spanski, Austin Stranahan, Thomas Strom, Timothy Weddell)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club10:.2.7510
Event 22: Women FreshmenTimePoints
1Kaiola Canoe Club8.:09.2112
(Frannie Acoba, Anne Coyle, Jennifer Jones-Patulli, Beth Ann Kauwe, Miko Meyers, Makana Rivera)
2Kukui'ula Outrigger Canoe Club8.:29.0410
3Hui Mana O Puuwai Canoe Club8.:52.059
4Hanalei Canoe Club8.:58.038
Event 23: Men FreshmenTimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe7.:03.9812
(Michael Alvarez, Kennerson Bridgeford, Peter Chow, Seth Johnson, Cullen Kitamura, Bob Risley)
2Hanalei Canoe Club7.:19.4110
3Kaiola Canoe Club7.:21.079
4Hui Mana O Puuwai Canoe Club7.:24.408
5Namolokama Canoe Club7.:57.157
UnOKukui'ula Outrigger Canoe Club8.:05.130
Event 24: Sophomore WomenTimePoints
1Hanalei Canoe Club7:.4.9612
(Lilinoe Forrest, Ka'ui Fu, Heidi Low, Hailey Zietz, Sandy Zietz, Sarah Zietz)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club8:.0.8110
3Kukui'ula Outrigger Canoe Club8:.2.889
4Kaiola Canoe Club8:.3.828
Event 25: Sophomore MenTimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club7.:04.7612
(Geno Antonio, Zachariah Enoka, Luke Evslin, Cameron Kruse, Joe-boy Rapozo, John Teschner)
2Namolokama Canoe Club7.:08.2010
3Niumalu Surf & Outrigger Canoe7.:23.369
4Kaiola Canoe Club8.:18.838
UnOKukui'ula Outrigger Canoe Club8.:00.940
Event 26: Women JuniorTimePoints
1Kaiola Canoe Club8.:16.2312
(Laola Aea, Lorna Dela Cruz , Mitzi H-Yamamoto, Jennifer Jones-Patulli, Suzanne Kashiwaeda, Liane Rivera)
2Hanalei Canoe Club8.:31.2610
3Kukui'ula Outrigger Canoe Club9.:05.139
4Hui Mana O Puuwai Canoe Club9.:11.578
Event 27: Men JuniorTimePoints
1Kaiola Canoe Club7.:02.8212
(Marcel Bourbeau, Michael Bryan, Bob Kolosky, Freddie Pardua, Austin Stranahan, Thomas Strom)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club7.:10.7410
3Namolokama Canoe Club7.:28.249
4Hanalei Canoe Club7.:41.248
Event 28: Women SeniorTimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club11:.5.5512
(Kate Enoka, Annette Fernandez-Ventura, Dana Miyake, Nalani Pierce, Diane Sands, Ku'ulei Smith)
2Kaiola Canoe Club12:.2.0910
3Hanalei Canoe Club12:.3.999
Event 29: Men SeniorTimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club10:.2.8012
(Zachariah Enoka, Luke Evslin, Ricky Ikeda, Cameron Kruse, Joe-boy Rapozo, John Teschner)
2Niumalu Surf & Outrigger Canoe11:.0.2010
3Namolokama Canoe Club12:.0.709
Event 30: Woman Masters (60 yrs)TimePoints
1Kaiola Canoe Club4.:04.0012
(Pua Carvalho, Hedy Downing, Suzette Gurtler, Mitzi H-Yamamoto, Joanna Keahi, Cheree Rapozo)
2Hanalei Canoe Club4.:30.3410
UnOKaiola Canoe Club4.:33.400
Event 31: Men Masters (60 yrs)TimePoints
1Namolokama Canoe Club3.:33.9912
(Vic Allen, Kolekole Cole, Jack Edgehill, Kawika Goodale, Christian Marston, Jeff McBride)
2Kaiola Canoe Club3.:40.8810
3Hanalei Canoe Club3.:54.499
Event 34: Women Golden Masters (55)TimePoints
1Kaiola Canoe Club3.:59.6612
(Joy Chow, Lorna Dela Cruz , Suzette Gurtler, Julie Hayward, Liane Rivera, Margaret Steinhardt)
2Kukui'ula Outrigger Canoe Club4.:05.2110
3Hanalei Canoe Club4.:09.409
UnOKaiola Canoe Club4.:17.410
Event 35: Men Golden Masters (55)TimePoints
1Kaiola Canoe Club3.:52.4212
(Jeffrey Estep, Kim Matzen, Mike McHenry, Phil Morgan, Thomas Strom, Timothy Weddell)
2Namolokama Canoe Club3.:26.8510
3Hanalei Canoe Club3.:48.849
Event 36: Senior Women Masters (50)TimePoints
1Kaiola Canoe Club4.:01.6312
(annie Allen, Suzette Gurtler, Mitzi H-Yamamoto, Julie Hayward, Sophia Oshea, Lori Parraga)
2Kukui'ula Outrigger Canoe Club4.:03.6910
3Hanalei Canoe Club4.:35.649
Event 37: Senior Men Masters (50)TimePoints
1Kaiola Canoe Club3.:21.5812
(Marcel Bourbeau, Michael Bryan, Bob Kolosky, Kim Matzen, Freddie Pardua, Thomas Strom)
2Hanalei Canoe Club3.:46.4310
Event 38: Women Open FourTimePoints
1Kukui'ula Outrigger Canoe Club4.:13.4412
(Theresa Geelhoed, Liz Grechi, Katy Otsuji, Sara Watson)
2Hui Mana O Puuwai Canoe Club4.:15.3910
3Kaiola Canoe Club4.:22.969
Event 39: Men Open FourTimePoints
1Niumalu Surf & Outrigger Canoe3.:29.4912
(Jurell Bautista, Kennerson Bridgeford, Peter Chow, Paris Racca)
2Kukui'ula Outrigger Canoe Club3.:38.2110
3Hui Mana O Puuwai Canoe Club3.:44.079
4Kaiola Canoe Club3.:44.078
UnONiumalu Surf & Outrigger Canoe3.:55.130
UnOHui Mana O Puuwai Canoe Club4.:01.050
Event 40: Mixed Masters (55)TimePoints
1Kaiola Canoe Club3.:39.4912
(annie Allen, Julie Hayward, Kim Matzen, JoJo Murphy, Freddie Pardua, Thomas Strom)
2Hanalei Canoe Club3.:55.2910
3Kukui'ula Outrigger Canoe Club4.:01.489
UnONamolokama Canoe Club0
Event 41: Mixed Masters (40)TimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club3.:29.8612
(Jason Crist, Mandy Gordines, Jim Hunsucker, Joshua Owens, Nalani Pierce, Diane Sands)
2Kaiola Canoe Club3.:34.7310
3Kukui'ula Outrigger Canoe Club3.:49.719
4West Kaua'i Canoe Club3.:6..838
UnONamolokama Canoe Club0
Event 42: Mixed OpenTimePoints
1Kukui'ula Outrigger Canoe Club3.:36.3312
(Kennie Denton, Theresa Geelhoed, Kristie Hudson, Cole McCune, Allen Parker, Sara Watson)
2Kaiola Canoe Club3.:38.0310
3Hui Mana O Puuwai Canoe Club3.:38.729
4West Kaua'i Canoe Club4.:07.928
UnONamolokama Canoe Club4.:27.8.0
Event 43: Women Masters (40)TimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club7.:41.7012
(Kate Enoka, Annette Fernandez-Ventura, Mandy Gordines, Dana Miyake, Nalani Pierce, Diane Sands)
2Kaiola Canoe Club8.:47.8010
Event 44: Men Masters (40)TimePoints
1Hui Mana O Puuwai Canoe Club6.:58.9512
(Rocco April, Jason Crist, Zachariah Enoka, Sueo Higa, Jim Hunsucker, Trae Menard)
2Namolokama Canoe Club7.:05.3410
Note: Races marked * are unnofficial and do NOT count towards State Standings